Seagate Exos X24z ST24000NM000E 3H9113-886 22TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 512e Hybrid SMR (Ships as CMR/PMR) 3.5in Hard Drive
Seagate Exos X24z ST24000NM000E 3H9113-886 22TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 512e Hybrid SMR (Ships as CMR/PMR) 3.5in Hard Drive
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | Exos X24z |
| Model Number | ST24000NM000E |
| Part Number | 3H9113-886 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 22TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | Exos X24z |
| Model Number | ST24000NM000E |
| Part Number | 3H9113-886 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 22TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
















