Seagate Exos X20 ST18000NM003D 18TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 3.5in Refurbished HDD
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | Exos X20 |
| Model Number | ST18000NM003D |
| Part Number | 3DL103-881 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 18TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 2 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $357.95
-65%$357.95
$125.28



Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | Exos X20 |
| Model Number | ST18000NM003D |
| Part Number | 3DL103-881 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 18TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 2 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











