Seagate Exos X18 ST14000NM004J 14TB 7.K RPM SAS 12Gb/s 512e 256MB 3.5in Refurbished HDD
Specifications
| Brand | Seagate |
| Series | Exos X18 |
| Model Number | ST14000NM004J |
| Part Number | 2TX203-001 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 14TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 2 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $259.99
-65%$259.99
$91.00



Description
Specifications
| Brand | Seagate |
| Series | Exos X18 |
| Model Number | ST14000NM004J |
| Part Number | 2TX203-001 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 14TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 2 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











