Seagate BarraCuda 120 ZA1000CM10003 1TB SATA 6Gb/s 3D TLC 2.5in Recertified Solid State Drive
Seagate BarraCuda 120 ZA1000CM10003 1TB SATA 6Gb/s 3D TLC 2.5in Recertified Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | BarraCuda 120 |
| Model Number | ZA1000CM10003 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | BarraCuda 120 |
| Model Number | ZA1000CM10003 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











