🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Seagate 1200.2 ST200FM0133 200GB 25 DWPD SAS Dual 12Gb/s eMLC 2.5in Recertified SSD
Specifications
| Brand | Seagate |
| Series | 1200.2 |
| Model Number | ST200FM0133 |
| Part Number | 1XM2J2-881 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 200GB |
| Interface | SAS Dual 12Gb/s |
| Endurance | 25 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Manufacturer Recertified - 3 Years Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$15.75
Original: $44.99
-65%Seagate 1200.2 ST200FM0133 200GB 25 DWPD SAS Dual 12Gb/s eMLC 2.5in Recertified SSD—
$44.99
$15.75







Description
Specifications
| Brand | Seagate |
| Series | 1200.2 |
| Model Number | ST200FM0133 |
| Part Number | 1XM2J2-881 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 200GB |
| Interface | SAS Dual 12Gb/s |
| Endurance | 25 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Manufacturer Recertified - 3 Years Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











