SanDisk x600 SD9SN8W-1T00 1TB SATA 6Gb/s M.2 SSD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | SanDisk |
| Series | x600 |
| Model Number | SD9SN8W-1T00 |
| Part Number | |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Capacity | 1TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.02 lbs |
| Width | 0.9 in |
| Height | 0.1 in |
| Depth | 3.1 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $154.99
-65%$154.99
$54.25
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | SanDisk |
| Series | x600 |
| Model Number | SD9SN8W-1T00 |
| Part Number | |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Capacity | 1TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.02 lbs |
| Width | 0.9 in |
| Height | 0.1 in |
| Depth | 3.1 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











