Sandisk DC SN861 0TS2518 7.68TB 1 DWPD PCle Gen 5.0 x4 16GB/s 3D TLC NVMe U.2 2.5 Inch Refurbished SSD
Sandisk DC SN861 0TS2518 7.68TB 1 DWPD PCle Gen 5.0 x4 16GB/s 3D TLC NVMe U.2 2.5 Inch Refurbished SSD
Specifications
| Brand | Sandisk |
| Series | DC SN861 |
| Model Number | 0TS2518 |
| Part Number | |
| Form Factor | U.2 2.5 Inch |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | PCle Gen 5.0 x4 16GB/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $3,433.99
-65%$3,433.99
$1,201.90
Description
Specifications
| Brand | Sandisk |
| Series | DC SN861 |
| Model Number | 0TS2518 |
| Part Number | |
| Form Factor | U.2 2.5 Inch |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | PCle Gen 5.0 x4 16GB/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











