🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
SanDisk CloudSpeed Eco Gen. II SDLF1CRR-019T-1HA1 1.92TB SATA 6Gb/s 2.5" SSD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | SanDisk |
| Series | CloudSpeed Eco Gen. II |
| Model Number | SDLF1CRR-019T-1HA1 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" 7mm |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.2 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.3 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$201.60
Original: $576.00
-65%SanDisk CloudSpeed Eco Gen. II SDLF1CRR-019T-1HA1 1.92TB SATA 6Gb/s 2.5" SSD—
$576.00
$201.60



Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | SanDisk |
| Series | CloudSpeed Eco Gen. II |
| Model Number | SDLF1CRR-019T-1HA1 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" 7mm |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.2 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.3 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











