Dell/Samsung SM883 MZ7KH960HAJRAD3 960GB 3 DWPD SATA 6Gb/s MLC Mixed-Used 2.5in Refurbished SSD
Dell/Samsung SM883 MZ7KH960HAJRAD3 960GB 3 DWPD SATA 6Gb/s MLC Mixed-Used 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Brand | Samsung |
| Series | SM883 |
| Model Number | MZ7KH960HAJRAD3 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $219.00
-65%$219.00
$76.65






Description
Specifications
| Brand | Samsung |
| Series | SM883 |
| Model Number | MZ7KH960HAJRAD3 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











