Samsung PM9A3 MZ-QL23T80 MZQL23T8HCLS-00A07 3.84TB PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s Read Intensive 2.5in Refurbished SSD
Samsung PM9A3 MZ-QL23T80 MZQL23T8HCLS-00A07 3.84TB PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s Read Intensive 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM9A3 |
| Model Number | MZ-QL23T80 |
| Part Number | MZQL23T8HCLS-00A07 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM9A3 |
| Model Number | MZ-QL23T80 |
| Part Number | MZQL23T8HCLS-00A07 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











