🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Samsung PM883 MZ-7LH3T80 3.84TB SATA 6Gb/s 2.5" AES 256-bit Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM883 |
| Model Number | MZ-7LH3T80 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" 7mm |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.2 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.3 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$1,152.00
Samsung PM883 MZ-7LH3T80 3.84TB SATA 6Gb/s 2.5" AES 256-bit Solid State Drive—
$1,152.00

Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM883 |
| Model Number | MZ-7LH3T80 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" 7mm |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.2 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.3 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











