Samsung PM863a MZ-7LM3T8N 3.84TB SATA 6Gb/s 2.5" Manufacturer Recertified SSD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM863a |
| Model Number | MZ-7LM3T8N |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" 7mm |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.2 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.3 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $524.99
-65%$524.99
$183.75
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM863a |
| Model Number | MZ-7LM3T8N |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" 7mm |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.2 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.3 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











