Samsung PM1733 MZWLJ15THALA-00007 15.36TB PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s U.2 NVMe 2.5in Recertified Solid State Drive
Samsung PM1733 MZWLJ15THALA-00007 15.36TB PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s U.2 NVMe 2.5in Recertified Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM1733 |
| Model Number | MZWLJ15THALA-00007 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM1733 |
| Model Number | MZWLJ15THALA-00007 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











