Samsung / Dell PM1643 MZILT7T6HMLA MZ-ILT7T6A 7.68TB SAS 12Gb/s 512e 1DWPD 2.5in Solid State Drive
Samsung / Dell PM1643 MZILT7T6HMLA MZ-ILT7T6A 7.68TB SAS 12Gb/s 512e 1DWPD 2.5in Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM1643 |
| Model Number | MZILT7T6HMLA |
| Part Number | MZ-IL7T76A |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $749.99
-65%$749.99
$262.50





Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM1643 |
| Model Number | MZILT7T6HMLA |
| Part Number | MZ-IL7T76A |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











