Samsung PM1643 MZILT15THMLA MZ-ILT15T0 15.36TB SAS 12Gb/s 2.5" AES 256-bit SSD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM1643 |
| Model Number | MZILT15THMLA |
| Part Number | MZ-ILT15T0 |
| Form Factor | 2.5" 15mm |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.4 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $2,500.00
-65%$2,500.00
$875.00
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM1643 |
| Model Number | MZILT15THMLA |
| Part Number | MZ-ILT15T0 |
| Form Factor | 2.5" 15mm |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.4 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











