Samsung M393AAG40M3B-CYF 128GB DDR4 2933MHz RDIMM ECC Server RAM (PC4-2933Y-RB2-12-MH1) Seller Refurbished
Samsung M393AAG40M3B-CYF 128GB DDR4 2933MHz RDIMM ECC Server RAM (PC4-2933Y-RB2-12-MH1) Seller Refurbished
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Model Number |
M393AAG40M3B-CYF
|
| Part Number | PC4-2933Y-RB2-12-MH1 |
| Form Factor | 288-Pin RDIMM (Registered DIMM) |
| Capacity | 128 GB (Single Stick) |
| Bus Speed | 2933 MHz |
| Rank Organization | 4Rx4 (Quad Rank x4) |
| CAS Latency | CL24 |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $679.99
-65%$679.99
$238.00







Description
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Model Number |
M393AAG40M3B-CYF
|
| Part Number | PC4-2933Y-RB2-12-MH1 |
| Form Factor | 288-Pin RDIMM (Registered DIMM) |
| Capacity | 128 GB (Single Stick) |
| Bus Speed | 2933 MHz |
| Rank Organization | 4Rx4 (Quad Rank x4) |
| CAS Latency | CL24 |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











