Samsung 870 QVO MZ7M38T0HALC 8TB SATA 6Gb/s MLC 2.5in Read Intensive Refurbished SSD
Specifications
| Brand | Samsung |
| Series | 870 QVO |
| Model Number | MZ-77Q8T0 |
| Part Number | MZ7M38T0HALC |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 8TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 2,880 TB TBW |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $899.00
-65%$899.00
$314.65






Description
Specifications
| Brand | Samsung |
| Series | 870 QVO |
| Model Number | MZ-77Q8T0 |
| Part Number | MZ7M38T0HALC |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 8TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 2,880 TB TBW |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |












