🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
QNAP TS-1277 Ryzen 7 1700 64GB DDR4 GTX 1060 3GB QXP-800eS-A1164 8x 3.5" + 4x 2.5" Bay GPU-Accelerated Refurbished NAS
QNAP TS-1277 Ryzen 7 1700 64GB DDR4 GTX 1060 3GB QXP-800eS-A1164 8x 3.5" + 4x 2.5" Bay GPU-Accelerated Refurbished NAS
QNAP TS-1277 NAS Server
Specifications
| Type | NAS Server |
|---|---|
| Brand | QNAP |
| Series | TS-x77 |
| Model Number | TS-1277 (TS-1277-1700-64G) |
| Form Factor | Tower NAS |
| CPU | AMD Ryzen 7 1700 (8 Cores / 16 Threads) |
| RAM | 64GB DDR4 UDIMM (4 x 16GB) |
| GPU | NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB |
| PCIe Card | QXP-800eS-A1164 |
| Expansion Slots | PCIe 3.0 slots for NIC, SSD, and GPU expansion |
| Power Supply | 1× 550W Internal PSU |
| Drive Bay | 8 x 3.5-inch + 4 x 2.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s (No Drives Included) |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 6 Months Seller Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$1,299.00
QNAP TS-1277 Ryzen 7 1700 64GB DDR4 GTX 1060 3GB QXP-800eS-A1164 8x 3.5" + 4x 2.5" Bay GPU-Accelerated Refurbished NAS—
$1,299.00















Description
QNAP TS-1277 NAS Server
Specifications
| Type | NAS Server |
|---|---|
| Brand | QNAP |
| Series | TS-x77 |
| Model Number | TS-1277 (TS-1277-1700-64G) |
| Form Factor | Tower NAS |
| CPU | AMD Ryzen 7 1700 (8 Cores / 16 Threads) |
| RAM | 64GB DDR4 UDIMM (4 x 16GB) |
| GPU | NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB |
| PCIe Card | QXP-800eS-A1164 |
| Expansion Slots | PCIe 3.0 slots for NIC, SSD, and GPU expansion |
| Power Supply | 1× 550W Internal PSU |
| Drive Bay | 8 x 3.5-inch + 4 x 2.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s (No Drives Included) |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 6 Months Seller Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |