OCZ Deneva 2 D2RSTKSS1M19-0050 50GB SATA 6Gb/s MO-297 AES 128-bit Slim SATA SSD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | OCZ |
| Series | Deneva 2 |
| Model Number | D2RSTKSS1M19-0050 |
| Part Number | |
| Form Factor | MO-297 |
| Capacity | 50GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.1 lbs |
| Width | 1.5 in |
| Height | 0.2 in |
| Depth | 2.1 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $14.99
-65%$14.99
$5.25
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | OCZ |
| Series | Deneva 2 |
| Model Number | D2RSTKSS1M19-0050 |
| Part Number | |
| Form Factor | MO-297 |
| Capacity | 50GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.1 lbs |
| Width | 1.5 in |
| Height | 0.2 in |
| Depth | 2.1 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











