NEMIX RAM MR21300-324 32GB DDR4 2666MHz RDIMM 2Rx4 ECC Server RAM (PC4-21300) Seller Refurbished
NEMIX RAM MR21300-324 32GB DDR4 2666MHz RDIMM 2Rx4 ECC Server RAM (PC4-21300) Seller Refurbished
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | NEMIX RAM |
| Model Number | MR21300-324 |
| Part Number | |
| Form Factor | 288-Pin RDIMM |
| Capacity | 32GB (single module) |
| Bus Speed | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Rank | Dual Rank (2Rx4) |
| CAS Latency | CL19 |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $149.99
-65%$149.99
$52.50






Description
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | NEMIX RAM |
| Model Number | MR21300-324 |
| Part Number | |
| Form Factor | 288-Pin RDIMM |
| Capacity | 32GB (single module) |
| Bus Speed | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Rank | Dual Rank (2Rx4) |
| CAS Latency | CL19 |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











