🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Nemix ML23400-944 64GB 4Rx4 DDR4 2933MHz LRDIMM ECC Server RAM (PC4-23400) Refurbished
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | Nemix |
| Model Number |
ML23400-944
|
| Part Number | PC4-23400 |
| Form Factor | 288-Pin LRDIMM (Registered DIMM) |
| Rank | 4Rx4 |
| Capacity | 64 GB (Single Stick) |
| Bus Speed | 2933 MHz |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$399.00
Nemix ML23400-944 64GB 4Rx4 DDR4 2933MHz LRDIMM ECC Server RAM (PC4-23400) Refurbished—
$399.00








Description
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | Nemix |
| Model Number |
ML23400-944
|
| Part Number | PC4-23400 |
| Form Factor | 288-Pin LRDIMM (Registered DIMM) |
| Rank | 4Rx4 |
| Capacity | 64 GB (Single Stick) |
| Bus Speed | 2933 MHz |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |



