Micron RealSSD C400 MTFDDAT064MAM 64GB SATA 6Gb/s 2.5" mSATA Solid State Drive
Specifications
| Type | PC SSD |
|---|---|
| Brand | Micron |
| Series | RealSSD C400 |
| Model Number | MTFDDAT064MAM |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" mSATA |
| Capacity | 64GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.1 lbs |
| Width | 1.2 in |
| Height | 0.15 in |
| Depth | 2 in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Type | PC SSD |
|---|---|
| Brand | Micron |
| Series | RealSSD C400 |
| Model Number | MTFDDAT064MAM |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" mSATA |
| Capacity | 64GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.1 lbs |
| Width | 1.2 in |
| Height | 0.15 in |
| Depth | 2 in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











