Micron 7450 Pro MTFDKBG1T9TFR 1.92TB 1 DWPD PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s TLC NVMe M.2 22110 in Recertified Solid State Drive
Micron 7450 Pro MTFDKBG1T9TFR 1.92TB 1 DWPD PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s TLC NVMe M.2 22110 in Recertified Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Micron |
| Series | 7450 Pro |
| Model Number | MTFDKBG1T9TFR |
| Part Number | |
| Form Factor | M.2 22110 " |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Drive Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | |
| Width | |
| Height | |
| Depth |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Micron |
| Series | 7450 Pro |
| Model Number | MTFDKBG1T9TFR |
| Part Number | |
| Form Factor | M.2 22110 " |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Drive Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | |
| Width | |
| Height | |
| Depth |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











