Micron 7450 PRO MTFDKBA480TFR 480GB 1 DWPD PCIe Gen 4.0 x4 4GB/s TLC NVMe 2.5in Refurbished SSD
Micron 7450 PRO MTFDKBA480TFR 480GB 1 DWPD PCIe Gen 4.0 x4 4GB/s TLC NVMe 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Brand | Micron |
| Series | 7450 PRO |
| Model Number | MTFDKBA480TFR |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 480GB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 4GB/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $88.88
-65%$88.88
$31.11

Description
Specifications
| Brand | Micron |
| Series | 7450 PRO |
| Model Number | MTFDKBA480TFR |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 480GB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 4GB/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











