Micron 7300 Pro MTFDHBE3T8TDF-1AW1ZABYY 3.84TB PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s 3D TLC U.2 2.5in Refurbished SSD
Micron 7300 Pro MTFDHBE3T8TDF-1AW1ZABYY 3.84TB PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s 3D TLC U.2 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Micron |
| Series | 7300 Pro |
| Model Number | MTFDHBE3T8TDF-1AW1ZABYY |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $1,152.00
-65%$1,152.00
$403.20

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Micron |
| Series | 7300 Pro |
| Model Number | MTFDHBE3T8TDF-1AW1ZABYY |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











