🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
Micron 5300 Pro MTFDDAK7T6TDS-1AW15AB 7.68TB SATA 6Gb/s 2.5in 3D TLC TCG-SED Enterprise Solid State Drive
Micron 5300 Pro MTFDDAK7T6TDS-1AW15AB 7.68TB SATA 6Gb/s 2.5in 3D TLC TCG-SED Enterprise Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Micron |
| Series | 5300 Pro |
| Model Number | MTFDDAK7T6TDS-1AW15AB |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$2,304.00
Micron 5300 Pro MTFDDAK7T6TDS-1AW15AB 7.68TB SATA 6Gb/s 2.5in 3D TLC TCG-SED Enterprise Solid State Drive—
$2,304.00




Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Micron |
| Series | 5300 Pro |
| Model Number | MTFDDAK7T6TDS-1AW15AB |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











