Lenovo Ultrastar SSD1600MM HUSMM1620ASS200 0B32125 200GB SAS 12Gb/s Write Intensive MLC 2.5in Recertified Solid State Drive
Lenovo Ultrastar SSD1600MM HUSMM1620ASS200 0B32125 200GB SAS 12Gb/s Write Intensive MLC 2.5in Recertified Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Ultrastar SSD1600MM |
| Model Number | HUSMM1620ASS200 |
| Part Number | 0B32125 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 200GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $79.99
-65%$79.99
$28.00
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Ultrastar SSD1600MM |
| Model Number | HUSMM1620ASS200 |
| Part Number | 0B32125 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 200GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











