Lenovo Ultrastar DC SN630 WUS3BA119C7P3E3 0TS1618 1.92TB PCIe Gen 3.1 x4 4GB/s U.2 NVMe 2.5in Solid State Drive
Lenovo Ultrastar DC SN630 WUS3BA119C7P3E3 0TS1618 1.92TB PCIe Gen 3.1 x4 4GB/s U.2 NVMe 2.5in Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Ultrastar DC SN630 |
| Model Number | WUS3BA119C7P3E3 |
| Part Number | 0TS1618 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | PCIe Gen 3.1 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $576.00
-65%$576.00
$201.60
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Ultrastar DC SN630 |
| Model Number | WUS3BA119C7P3E3 |
| Part Number | 0TS1618 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | PCIe Gen 3.1 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











