Lenovo PM1633a MZILS3T8HMLH 00YK323 3.84TB SAS 12Gb/s 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | PM1633a |
| Model Number | MZILS3T8HMLH |
| Part Number | 00YK323 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $618.99
-65%$618.99
$216.65
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | PM1633a |
| Model Number | MZILS3T8HMLH |
| Part Number | 00YK323 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











