Lenovo DC S3500 SSDSC2BB480G4 00LF110 480GB SATA 6Gb/s MLC 2.5in Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | DC S3500 |
| Model Number | SSDSC2BB480G4 |
| Part Number | 00LF110 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 480GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $79.99
-65%$79.99
$28.00
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | DC S3500 |
| Model Number | SSDSC2BB480G4 |
| Part Number | 00LF110 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 480GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











