Kioxia/IBM PM5-R KPM51RUG7T68 02PX355 7.68TB 1 DWPD SAS 12Gb/s Read Intensive TLC 2.5in Solid State Drive
Kioxia/IBM PM5-R KPM51RUG7T68 02PX355 7.68TB 1 DWPD SAS 12Gb/s Read Intensive TLC 2.5in Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Kioxia/IBM |
| Series | PM5-R |
| Model Number | KPM51RUG7T68 |
| Part Number | 02PX355 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Drive Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 5 Years Manufacturer Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |


Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Kioxia/IBM |
| Series | PM5-R |
| Model Number | KPM51RUG7T68 |
| Part Number | 02PX355 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Drive Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 5 Years Manufacturer Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











