Toshiba/Dell MG08 MG08ADA400NY HDEJX82DAB51 4TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 512n 3.5in Hard Drive
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Toshiba/Dell |
| Series | MG08 |
| Model Number | MG08ADA400NY |
| Part Number | HDEJX82DAB51 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 4TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $140.00
-65%$140.00
$49.00








Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Toshiba/Dell |
| Series | MG08 |
| Model Number | MG08ADA400NY |
| Part Number | HDEJX82DAB51 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 4TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |












