Kioxia CM7-R KCM7XRUG15T3 0DX2PD 15.36TB 1DWPD PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s U.2 NVMe Read Intensive 3D TLC 2.5in Refurbished SSD
Kioxia CM7-R KCM7XRUG15T3 0DX2PD 15.36TB 1DWPD PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s U.2 NVMe Read Intensive 3D TLC 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Kioxia |
| Series | CM7-R |
| Model Number | KCM7XRUG15T3 |
| Part Number | 0DX2PD |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Drive Endurance | 1DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $1,375.00
-65%$1,375.00
$481.25
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Kioxia |
| Series | CM7-R |
| Model Number | KCM7XRUG15T3 |
| Part Number | 0DX2PD |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Drive Endurance | 1DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











