Kioxia CM6-V KCM6XVUL6T40 0T86C2 6.4TB 3 DWPD PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s Mixed Use TLC 2.5in Refurbished SSD
Kioxia CM6-V KCM6XVUL6T40 0T86C2 6.4TB 3 DWPD PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s Mixed Use TLC 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Kioxia |
| Series | CM6-V |
| Model Number | KCM6XVUL6T40 |
| Part Number | 0T86C2 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 6.4TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Drive Endurance | 3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $999.99
-65%$999.99
$350.00
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Kioxia |
| Series | CM6-V |
| Model Number | KCM6XVUL6T40 |
| Part Number | 0T86C2 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 6.4TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Drive Endurance | 3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











