🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Intel D3-S4620 SSDSC2KG038TZ K96250-000 3.84TB 3 DWPD SATA 6Gb/s 3D TLC 2.5in SSD
Specifications
| Brand | Intel |
| Series | D3-S4620 |
| Model Number | SSDSC2KG038TZ |
| Part Number | K96250-000 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: New - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$99,999.99
Intel D3-S4620 SSDSC2KG038TZ K96250-000 3.84TB 3 DWPD SATA 6Gb/s 3D TLC 2.5in SSD—
$99,999.99

Description
Specifications
| Brand | Intel |
| Series | D3-S4620 |
| Model Number | SSDSC2KG038TZ |
| Part Number | K96250-000 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: New - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











