Innodisk 3MG2-P DGSLM-32GD81BC1QC-SG 32GB SATA 6Gb/s MO-297 Slim SATA Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Innodisk |
| Series | 3MG2-P |
| Model Number | DGSLM-32GD81BC1QC-SG |
| Part Number | |
| Form Factor | MO-297 |
| Capacity | 32GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.1 lbs |
| Width | 1.5 in |
| Height | 0.2 in |
| Depth | 2.1 in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $19.99
-65%$19.99
$7.00




Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Innodisk |
| Series | 3MG2-P |
| Model Number | DGSLM-32GD81BC1QC-SG |
| Part Number | |
| Form Factor | MO-297 |
| Capacity | 32GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.1 lbs |
| Width | 1.5 in |
| Height | 0.2 in |
| Depth | 2.1 in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











