IBM/Samsung PM1723b MZWLL15THMLA 15.36TB 1 DWPD PCIe Gen3 x4 3D TLC U.2 NVMe 2.5in Refurbished SSD
IBM/Samsung PM1723b MZWLL15THMLA 15.36TB 1 DWPD PCIe Gen3 x4 3D TLC U.2 NVMe 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | IBM/Samsung |
| Series | PM1723b |
| Model Number | MZ-WLL15TB |
| Part Number | MZWLL15THMLA-000M3 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $2,121.00
-65%$2,121.00
$742.35

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | IBM/Samsung |
| Series | PM1723b |
| Model Number | MZ-WLL15TB |
| Part Number | MZWLL15THMLA-000M3 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











