HPE P18603-B21 ProLiant DL325 Gen10 Plus 1U Barebones Server 16x DDR4 DIMM 4x 3.5" Bay 2x500W Refurbished
HPE P18603-B21 ProLiant DL325 Gen10 Plus 1U Barebones Server 16x DDR4 DIMM 4x 3.5" Bay 2x500W Refurbished
HPE P18603-B21 ProLiant DL325 Gen10 Plus 1U Barebones Server
Specifications
| Type | Barebones Server (No CPU, No RAM) |
|---|---|
| Brand | HPE |
| Series | ProLiant DL325 |
| Model Number | P18603-B21 |
| Form Factor | 1U Rackmount |
| CPU | No CPU Installed (Single Socket SP3, EPYC 7002 Compatible) |
| RAM | No RAM Installed (16x DDR4 DIMM, Up to 2TB, 3200 MT/s) |
| Raid | Adaptec Smart Storage PQI SAS |
| Expansion Slots | 3x PCIe 4.0 + OCP 3.0 |
| Power Supply | 2x 500W 80 Plus Platinum Hot Plug Low Halogen (2+0) |
| Storage | 4x 3.5" LFF Hot-Swap SAS/SATA |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 6 Months Seller Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $599.00
-65%$599.00
$209.65














Description
HPE P18603-B21 ProLiant DL325 Gen10 Plus 1U Barebones Server
Specifications
| Type | Barebones Server (No CPU, No RAM) |
|---|---|
| Brand | HPE |
| Series | ProLiant DL325 |
| Model Number | P18603-B21 |
| Form Factor | 1U Rackmount |
| CPU | No CPU Installed (Single Socket SP3, EPYC 7002 Compatible) |
| RAM | No RAM Installed (16x DDR4 DIMM, Up to 2TB, 3200 MT/s) |
| Raid | Adaptec Smart Storage PQI SAS |
| Expansion Slots | 3x PCIe 4.0 + OCP 3.0 |
| Power Supply | 2x 500W 80 Plus Platinum Hot Plug Low Halogen (2+0) |
| Storage | 4x 3.5" LFF Hot-Swap SAS/SATA |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 6 Months Seller Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











