HPE Generation 10+ MO006400KXVZE P63769-003 6.4TB 3 DWPD PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s 3D TLC U.3 NVMe 2.5in Recertified Solid State Drive
HPE Generation 10+ MO006400KXVZE P63769-003 6.4TB 3 DWPD PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s 3D TLC U.3 NVMe 2.5in Recertified Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | HPE |
| Series | Generation 10+ |
| Model Number | MO006400KXVZE |
| Part Number | P63769-003 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 6.4TB |
| Interface | PCIe Gen 5.0 x4 16GB/s |
| Drive Endurance | 3 DWPD |
| Tray | 2.5 inch HP Gen10 Tray compatible with Gen10 ProLiant Servers |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $1,009.99
-65%$1,009.99
$353.50
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | HPE |
| Series | Generation 10+ |
| Model Number | MO006400KXVZE |
| Part Number | P63769-003 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 6.4TB |
| Interface | PCIe Gen 5.0 x4 16GB/s |
| Drive Endurance | 3 DWPD |
| Tray | 2.5 inch HP Gen10 Tray compatible with Gen10 ProLiant Servers |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











