HPE 3PAR WUH721414AL5204 P21224-001 14TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s 520 Byte Sectors 3.5in Recertified Hard Drive
HPE 3PAR WUH721414AL5204 P21224-001 14TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s 520 Byte Sectors 3.5in Recertified Hard Drive
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | HPE |
| Series | 3PAR |
| Model Number | WUH721414AL5204 |
| Part Number | P21224-001 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 14TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | HPE 3PAR Tray |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60
Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | HPE |
| Series | 3PAR |
| Model Number | WUH721414AL5204 |
| Part Number | P21224-001 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 14TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | HPE 3PAR Tray |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











