HP/Toshiba MG07 MG07ACA14TE 14TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 512e 3.5in Power Disable Hard Drive
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | HP/Toshiba |
| Series | MG07 |
| Model Number | MG07ACA14TE |
| Part Number | HDPEW10CGA51/P01112-001/P04386-002 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 14TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |








Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | HP/Toshiba |
| Series | MG07 |
| Model Number | MG07ACA14TE |
| Part Number | HDPEW10CGA51/P01112-001/P04386-002 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 14TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











