HP MS000400KWDUR 869255-001 400GB PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s Mixed Use MLC M.2 22110 Refurbished SSD
HP MS000400KWDUR 869255-001 400GB PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s Mixed Use MLC M.2 22110 Refurbished SSD
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | MS000400KWDUR |
| Model Number | 869255-001 |
| Part Number | |
| Form Factor | M.2 22110 |
| Capacity | 400GB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | |
| Width | |
| Height | |
| Depth |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | MS000400KWDUR |
| Model Number | 869255-001 |
| Part Number | |
| Form Factor | M.2 22110 |
| Capacity | 400GB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | |
| Width | |
| Height | |
| Depth |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











