HP/HGST Ultrastar He10 HUH721010AL5204 0F27373 10TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s 512e 256MB 3.5in HDD
HP/HGST Ultrastar He10 HUH721010AL5204 0F27373 10TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s 512e 256MB 3.5in HDD
Specifications
| Brand | HP/HGST |
| Series | He10 |
| Model Number | HUH721010AL5204 |
| Part Number | 0F27373 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 10TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition: New - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Brand | HP/HGST |
| Series | He10 |
| Model Number | HUH721010AL5204 |
| Part Number | 0F27373 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 10TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition: New - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











