HP Generation 8 P19909-X21 7.68TB 1 DWPD SAS 12Gb/s 3D TLC 2.5in SSD
Specifications
| Brand | HP |
| Series | Generation 8 |
| Model Number | P19909-X21 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | 2.5 inch HP Gen8 Tray compatible with Gen8, Gen9, and Gen10 ProLiant Servers |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: New - 3 Years Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Compatible with these HP Servers:
Proliant BL Series:
BL420c BL460c BL465c BL660c
Proliant DL Series:
DL120 DL160 DL180 DL320e DL360 DL360e DL360p DL388 DL380 DL380e DL380p DL385p DL560 DL580
Proliant ML Series:
ML110 ML150 ML310e ML350 ML350e ML350p
Proliant SL Series:
SL230s SL250s SL270s
HP Storage:
D3700 D2220sb StoreEasy 1830 1840
HP Synergy Systems:
D3940
Original: $2,304.00
-65%$2,304.00
$806.40
Description
Specifications
| Brand | HP |
| Series | Generation 8 |
| Model Number | P19909-X21 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | 2.5 inch HP Gen8 Tray compatible with Gen8, Gen9, and Gen10 ProLiant Servers |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: New - 3 Years Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Compatible with these HP Servers:
Proliant BL Series:
BL420c BL460c BL465c BL660c
Proliant DL Series:
DL120 DL160 DL180 DL320e DL360 DL360e DL360p DL388 DL380 DL380e DL380p DL385p DL560 DL580
Proliant ML Series:
ML110 ML150 ML310e ML350 ML350e ML350p
Proliant SL Series:
SL230s SL250s SL270s
HP Storage:
D3700 D2220sb StoreEasy 1830 1840
HP Synergy Systems:
D3940











