HP Generation 11 P04386-002 MB014000GWTFF 14TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 512e 3.5in Refurbished Power Disable HDD
HP Generation 11 P04386-002 MB014000GWTFF 14TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 512e 3.5in Refurbished Power Disable HDD
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | Generation 11 |
| Model Number | P04386-002 |
| Part Number | P01112-001/HDEPW10CGA51/MB014000GWTFF/P04386-002 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 14TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | 3.5 inch HP Gen11 Tray compatible with Gen11 and Gen10+ ProLiant Servers |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
Compatibility
Compatible with these HP Servers:
HP Proliant DL Series:
DL20 (G10+) DL110 (G11) DL320 (G11/G12) DL325 (G10+/11) DL340 (G12) DL345 (G10+/G11) DL360 (G10+/G11/G12) DL365 (G10+/G11) DL380 (G10+/G11/G12) DL385 (G10+/G11) DL560 (G11))
HP Proliant ML Series:
ML110 (G11) ML350 (G11/G12)
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 2 Years Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $350.00
-65%$350.00
$122.50







Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | Generation 11 |
| Model Number | P04386-002 |
| Part Number | P01112-001/HDEPW10CGA51/MB014000GWTFF/P04386-002 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 14TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | 3.5 inch HP Gen11 Tray compatible with Gen11 and Gen10+ ProLiant Servers |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
Compatibility
Compatible with these HP Servers:
HP Proliant DL Series:
DL20 (G10+) DL110 (G11) DL320 (G11/G12) DL325 (G10+/11) DL340 (G12) DL345 (G10+/G11) DL360 (G10+/G11/G12) DL365 (G10+/G11) DL380 (G10+/G11/G12) DL385 (G10+/G11) DL560 (G11))
HP Proliant ML Series:
ML110 (G11) ML350 (G11/G12)
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 2 Years Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











