HP Generation 11 P04386-002 MB014000GWTFF 14TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 512e 3.5in Recertified Hard Drive
HP Generation 11 P04386-002 MB014000GWTFF 14TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 512e 3.5in Recertified Hard Drive
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | Generation 11 |
| Model Number | P04386-002 |
| Part Number | MB014000GWTFF |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 14TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | 3.5 inch HP Gen11 Tray compatible with Gen11 and Gen10+ ProLiant Servers |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 3 Years Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $789.99
-65%$789.99
$276.50
Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | Generation 11 |
| Model Number | P04386-002 |
| Part Number | MB014000GWTFF |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 14TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | 3.5 inch HP Gen11 Tray compatible with Gen11 and Gen10+ ProLiant Servers |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 3 Years Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











