HP Enterprise Capacity 3.5 HDD ST4000NM0285 867803-005 4TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s SED-FIPS 3.5in Hard Drive
HP Enterprise Capacity 3.5 HDD ST4000NM0285 867803-005 4TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s SED-FIPS 3.5in Hard Drive
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | Enterprise Capacity 3.5 HDD |
| Model Number | ST4000NM0285 |
| Part Number | 867803-005 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 4TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |


Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | Enterprise Capacity 3.5 HDD |
| Model Number | ST4000NM0285 |
| Part Number | 867803-005 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 4TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |












