HP Gen7 517354-001 600GB 15K RPM SAS 6Gb/s 64MB 3.5" Manufacturer Recertified HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | Gen7 |
| Model Number | 517354-001 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 3.5 inch HP generation 7 tray (compatible with Gen1 thru Gen7) |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $69.99
-65%$69.99
$24.50
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | Gen7 |
| Model Number | 517354-001 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 3.5 inch HP generation 7 tray (compatible with Gen1 thru Gen7) |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











