HP Gen7 411089-B22 300GB 15K RPM Ultra320 SCSI 320Mb/s 3.5" HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | Gen7 |
| Model Number | 411089-B22 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 300GB |
| Interface | Ultra320 SCSI 320Mb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 3.5 inch HP generation 7 tray (compatible with Gen1 thru Gen7) |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $14.99
-65%$14.99
$5.25
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | Gen7 |
| Model Number | 411089-B22 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 300GB |
| Interface | Ultra320 SCSI 320Mb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 3.5 inch HP generation 7 tray (compatible with Gen1 thru Gen7) |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











