HGST Ultrastar SN100 HUSPR3280ADP301 0T00835 800GB PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s 2.5" Solid State Drive
HGST Ultrastar SN100 HUSPR3280ADP301 0T00835 800GB PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s 2.5" Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar SN100 |
| Model Number | HUSPR3280ADP301 |
| Part Number | 0T00835 |
| Form Factor | 2.5" 15mm |
| Capacity | 800GB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.4 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view HUSPR3280ADP301 datasheet |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $288.00
-65%$288.00
$100.80
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar SN100 |
| Model Number | HUSPR3280ADP301 |
| Part Number | 0T00835 |
| Form Factor | 2.5" 15mm |
| Capacity | 800GB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.4 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view HUSPR3280ADP301 datasheet |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











